shinel
15 بهمن 1401 - 13:24

طهرانچی سالروز ولادت حضرت علی (ع) تبریک گفت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی پیامی، سالروز ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر را تبریک گفت.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی،  محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی، سالروز ولادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) و روز بزرگداشت پدر را تبریک گفت.

در متن پیام  طهرانچی آمده است:

«با حمد و ستایش به محضر باری‌تعالی و درود بر پیامبرخاتم (ص) و اهل بیت ‏کرامش ‏که چراغ راه بشریت‌‏اند.

پیامبر گرامی اسلام(ص): من شهر علم هستم و علی علیه‌السلام دروازة آن، هر کس که آهنگ شهر کند باید که از دروازه آن وارد شود.

فرارسیدن سیزدهم رجب، این ماه رحمت و برکت و استجابت دعا و سالروز میلاد فرخنده امیرمومنان، حضرت علی (علیه السلام) و روز بزرگداشت پدر را به همه آقایان خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریک و تهنیت می‏گویم.

بی شک امام علی (ع)، نمونه ای از یک انسان کامل و خدا ترس است که نشان داد راه سعادت دنیوی و اخروی هر فردی پرهیز از هوای نفس و حرکت در مسیر اخلاق فردی و اجتماعی است.

زندگی امیرالمومنین، سرشار از پند و عبرت و آموزش برای همه انسانهاست؛ شجاعت، صداقت، عدالت، مردم‏داری و ایثار امام اول شیعیان گویای این موضوع است که ایشان به درستی در مکتب اسلام رشد یافت و به عنوان یاور راستین حضرت محمد (ص) شناخته شد و در سراسر عمر پربرکت خود خیرخواه جامعه بود.

میلاد پربرکت حضرت علی(ع)، فرصت مغتنمی برای قدردانی از زحمات و تلاشهای مستمر پدران و مردان به ویژه همکاران زحمتکش در دانشگاه آزاد اسلامی است که می‏ کوشند در عرصه‏ های مختلف زندگی خانوادگی و اجتماعی اثربخش باشند. مسلماً مسئولیت مردان از جهاتی سخت و طاقت فرساست، اما آنچه آنها را امیدوار به زندگی و استوار نگه می‏ دارد، پیوندی است که در بستر خانواده برای او معنا پیدا کرده؛ چرا که یک مرد، پشتیبان و حامی همه جانبه خانواده خود است.

مایه افتخار و مباهات است که پیروی از مکتب علوی و سیره علی (ع) که در جوانمردی و انسانیت سرآمد تمام بشریت است، الگوی مردان این سرزمین است و می‏ توان اهمیت جایگاه مرد و زن و خانواده را از زندگی حضرت علی (ع) و حضرت زهرا(س) شناخت.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نهادی مردمی و اجتماعی افتخار دارد که پذیرای حضور موثر و تعیین کننده مردان در سه بخش هیات علمی، کارکنان و دانشجویان است. جا دارد از تلاش های خستگی‏ ناپذیر این عزیزان که در عرصه‏ های مختلف فعالیت دارند، تشکر کنم. امیدوارم بتوانیم در این دانشگاه به آموزه‏ های مولی الموحدین در عرصه فردی و اجتماعی توجه داشته باشیم و این الگوی انسان کامل را متناسب با شرایط کنونی جامعه ترسیم کرده و از آن بهره‏ مند شویم.

اینجانب ضمن تبریک مجدد فرارسیدن میلاد باسعادت حضرت علی(ع)، بزرگداشت روز مرد و پدر را به همه همکاران خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریک و شاد باش می‌گویم و از خداوند متعال سعادت و توفیقات روز افزون همۀ شما را خواستارم.»

پایان  پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1018409