shinel
14 بهمن 1401 - 19:31

کشتی فرنگی تورنمنت زاگرب| علیزاده و گرایی فینالیست شدند؛ بادکان حذف شد/ کاویان‌نژاد در شانس مجدد

محمدعلی گرایی و ناصر علیزاده با پیروزی در نیمه‌نهایی، به فینال اوزان ۷۷ و ۸۷ کیلوگرم رسیدند.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسابقات کشتی فرنگی تورنمنت اوپن کرواسی به عنوان اولین مسابقه رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی از صبح امروز (14 بهمن) با حضور کشتی‌گیران 77 و 87 کیلوگرم شروع شد که تیم کشورمان چهار کشتی‌گیر در روز اول این رقابت‌ها داشت.

 

در پایان مرحله مقدماتی، محمدعلی گرایی و ناصر علیزاده دو عضو تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی بلگراد که هر دو نیز این مسابقات را بدون مدال ترک کردند، به نیمه‌نهایی رسیدند اما امین کاویانی‌نژاد و حمیدرضا بادکان با قبول شکست مقابل حریفان از رسیدن به نیمه‌نهایی بازماندند.

 در وزن 77 کیلوگرم، امین کاویانی‌نژاد بعد از شکست سانان سلیمان‌اف دارنده مدال نقره جهان از آذربایجان، اولیور کروگر از دانمارک و ریکاردو آبرسیا از ایتالیا، چهار بر یک مغلوب الکساندرین گوتو از مولداوی شد و باتوجه به فینالیست شدن حریفش، کاویانی‌نژاد در گروه بازنده‌ها با برنده کشتی‌گیران فنلاند و لیتوانی مبارزه می‌کند و در صورت پیروزی به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا به مصاف آنتونیو کامنیاسویچ از کشور کرواسی برود.

 محمدعلی گرایی هم بعد از آنکه 6 بر 5 خوآن آک از نروژ را مغلوب کرد، آیک مناتساکانیان دارنده مدال برنز جهان از بلغارستان را 7 بر صفر شکست داد (حریفش دیسکالیفه شد) و در ادامه نیز با برد 11-صفر پر کور از نروژ راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.

گرایی در این مرحله به مصاف جانی بور فرانسوی رفت و با نتیجه 3 بر 1 جانی بور از فرانسه را مغلوب کرد و فینالیست شد.. گرایی امشب در فینال با الکساندرین گوتو دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از مولداوی مبارزه می‌کند.

در وزن 87 کیلوگرم، حمیدرضا بادکان 5 بر 1 سو ساکابه از ژاپن را برد و  2-یک مقابل استفان تاکاچ  مجارستانی شکست خورد و باتوجه به فینالیست شدن حریفش، به گروه بازنده‌ها رفت اما نتوانست از این فرصت استفاده کرده و با نتیجه 11-صفر مغلوب تورپال بیسلطانوف دانمارکی شد از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در این وزن  ناصر علیزاده بعد از آنکه 4 بر صفر مایمایتی کایسایر از چین را از پیش رو برداشت و سیمون سیمونوویچ از لهستان را هم یک-یک شکست داد. او در دور بعدی  مقابل ایوان هوکلک از کرواسی قرار گرفت و در حالی که در تایم اول 2-صفر عقب افتاده بود، در وقت دوم موفق شد با اجرای سالتو بارانداز از حریف کروات خود پیش بیفتد. او این مبارزه را 7-2 به سود خود خاتمه داد و به نیمه‌نهایی رسید.

قهرمان آسیا، در نیمه‌نهایی نیز  5 -صفر مقابل جالگاسبای بردیموراتوف دارنده مدال نقره جهان از ازبکستان گذشت و فینالیست شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017366